item. Państwa pomysły są tego warte.®
heading Image

łote zasady ochrony ESD

Przy produkcji urządzeń elektronicznych często zapomina się o ochronie przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Skutkiem są często poważne kłopoty z jakością, a co za tym idzie, również straty finansowe. Nawet przy już wdrożonej koncepcji ochrony ESD ważne jest, aby stale pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Bild

Nasza misja

Duży wybór optymalnie dopasowanych komponentów, kompetentne doradztwo oraz skuteczny transfer wiedzy pozwala nam zapobiec zagrożeniom spowodowanym przez wyładowania elektrostatyczne i ochronić przed nimi klientów. Jesteśmy skutecznym partnerem w zakresie tworzenia stanowisk pracy zabezpieczonych przed ESD i pomożemy Ci nie tylko przy spełnianiu standardów jakości, lecz także przy ciągłym doskonaleniu procesów roboczych zgodnie z ochroną ESD. Dla ochrony wyrobów i pracowników.

Bild

Ochrona ESD z item

Jesteśmy ekspertem w dziedzinie stanowisk pracy zabezpieczonych przed wyładowaniami elektrostatycznymi, dlatego nasi przeszkoleni pracownicy doradzą Ci w temacie optymalnego zastosowania ok. 1400 naszych sprawdzonych produktów w wersji ESD. Wszystkie przez nas już zrealizowane rozwiązania ESD, a także każdy nowy projekt klienta, jest przed dostawą, sprawdzany fabrycznie pod kątem zdolności do bezpiecznego odprowadzania ładunków. Akademia ESD to skuteczny partner item w zakresie przeprowadzania audytów i certyfikacji.

bild

10 ważnych zasad związanych z ochroną ESD

W odniesieniu do pracy w obszarach wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne obowiązują jasne zasady. W tym miejscu chcemy przedstawić kilka ważnych pułapek pojawiających się przy okazji ochrony ESD, które w praktyce można łatwo stracić z oczu. Skorzystaj z naszej kompaktowej wiedzy eksperckiej w zakresie ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi oraz praktycznej check-listy i użyj jej jako podstawowego narzędzia do stałej kontroli i optymalizacji działań służących ochronie ESD wdrożonych w Twoim przedsiębiorstwie.

Zakres wyładowań elektrostatycznych, które powodują uszkodzenia wstępne, a tym samym również, po pewnym czasie, awarię elementu u klienta:

80%
bild

Skuteczna ochrona ESD wymaga przeprowadzania regularnej oceny ryzyka

Liczba elementów wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne rośnie w wielu obszarach produkcyjnych, jednak ze względu na tendencje z ostatnich lat do bardzo znacznego zmniejszania części wchodzących w skład układów scalonych nawet do zakresu nanometrów, różnego rodzaju elementy są dużo bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane ESD.

Wyładowania elektrostatyczne są niebezpieczne dla komponentów elektronicznych i pracownicy nie mogą im zapobiec bez specjalnej pomocy i wprowadzenia skutecznych środków zaradczych. Szkolenie online item Akademy wyjaśnia zrozumiałe te zagadnienia.

item Academy

Bezpłatne szkolenie online item Akademy wyjaśnia przyczynę wyładowań elektrostatycznych w formie prezentacji multimedialnej i przedstawia podstawowe problemy związane z postępowaniem z komponentami wrażliwymi na wyładowania elektrostatyczne. Ponadto, kurs podstawowy, który składa się z czterech części, dostarcza wielu praktycznych wskazówek dotyczących unikania szkód spowodowanych ESD oraz prawidłowego zachowania pracowników w ramach EPA.