item. Państwa pomysły są tego warte.®
Nowość: Centrum Mediów

Super, że nas odwiedziłeś!

W naszym Centrum Mediów znajdziesz wiele informacji oraz przydatnych wskazówek na temat ESD. Dowiesz się tam m.in., jakie standardy powinna spełniać skuteczna ochrona przed ESD i w jaki sposób możesz uczulić na ten problem swoich pracowników. Wybierz:

heading Image

łote zasady ochrony ESD

Przy produkcji urządzeń elektronicznych często zapomina się o ochronie przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Skutkiem są często poważne kłopoty z jakością, a co za tym idzie, również straty finansowe. Nawet przy już wdrożonej koncepcji ochrony ESD ważne jest, aby stale pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Bild

Nasza misja

Duży wybór i optymalnie dobrane komponenty, kompetentne doradztwo i efektywny transfer wiedzy umożliwia nam doskonałą komunikację z naszymi klientami, aby wspólnie zapobiegać zagrożeniom powodowanym przez ESD. Jako niezawodny partner w zakresie projektowania i budowy bezpiecznych stanowisk pracy, pomagamy naszym klientom przestrzegać standardów jakościowych poprzez ciągłe doskonalenie procesów pracy zgodnych z ESD. Aby chronić produkty i pracowników.

Bild

Ochrona ESD z item w liczbach

Przeszkoleni pracownicy item doradzą Ci w wyborze bezpiecznych stanowisk pracy w środowisku ESD, jak optymalnie wykorzystać ok. 1400 przetestowanych i kompatybilnych z ESD artykułów item. Podobnie jak wszystkie wdrożone już przez nas rozwiązania ESD, każdy nowo opracowany projekt jest przed dostawą testowany pod kątem bezpiecznych rozładowań elektrostatycznych. W zakresie audytu i certyfikacji, posiaday również silnego partnera w postaci Akademii ESD.

bild

10 ważnych zasad związanych z ochroną ESD

W odniesieniu do pracy w obszarach wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne obowiązują jasne zasady. W tym miejscu chcemy przedstawić kilka ważnych pułapek pojawiających się przy okazji ochrony ESD, które w praktyce można łatwo stracić z oczu. Skorzystaj z naszej kompaktowej wiedzy eksperckiej w zakresie ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi oraz praktycznej check-listy i użyj jej jako podstawowego narzędzia do stałej kontroli i optymalizacji działań służących ochronie ESD wdrożonych w Twoim przedsiębiorstwie.

Udział uszkodzeń ESD, które prowadzą do awarii u klienta:

80%
bild

Skuteczna ochrona ESD wymaga przeprowadzania regularnej oceny ryzyka

Liczba elementów wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne rośnie w wielu obszarach produkcyjnych, jednak ze względu na tendencje z ostatnich lat do bardzo znacznego zmniejszania części wchodzących w skład układów scalonych nawet do zakresu nanometrów, różnego rodzaju elementy są dużo bardziej podatne na uszkodzenia spowodowane ESD.

Wyładowania elektrostatyczne są niebezpieczne dla komponentów elektronicznych i pracownicy nie mogą im zapobiec bez specjalnej pomocy i wprowadzenia skutecznych środków zaradczych. Szkolenie online item Akademy wyjaśnia zrozumiałe te zagadnienia.

item Academy

Bezpłatne szkolenie online item Akademy wyjaśnia przyczynę wyładowań elektrostatycznych w formie prezentacji multimedialnej i przedstawia podstawowe problemy związane z postępowaniem z komponentami wrażliwymi na wyładowania elektrostatyczne. Ponadto, kurs podstawowy, który składa się z czterech części, dostarcza wielu praktycznych wskazówek dotyczących unikania szkód spowodowanych ESD oraz prawidłowego zachowania pracowników w ramach EPA.