Systemy modułowe do zastosowań przemysłowych. item. Państwa pomysły są tego warte®.

Współpraca - człowiek - robot

Efektywny montaż także w przypadku małych serii


Aby odciążyć pracowników montażowych i zwiększyć efektywność powiązanych procesów produkcyjnych, firma item opracowała innowacyjny, modułowy system montażu w zastosowaniu robotów kolaborujących. Można go przekształcić w kilka sekund i schować, aby zaoszczędzić miejsce, gdy nie jest używany. W ten sposób montaż nawet małych partii może być (częściowo) zautomatyzowany, a prz tym być ekonomicznie efektywny.

W studium przypadku dowiesz się, w jaki sposób zespół pracowników działu badań i rozwoju przeszedł od pomysłu do stale rozszerzalnego i wydajnego rozwiązania. Pozwól się zainspirować tą historią sukcesu i odkryj potencjał i możliwości, jakie oferuje podobny system dla Twojej firmy.

Na czym polega wyjątkowość rozwiązania item

W przeciwieństwie do innych rozwiązań, system item nie jest na stałe powiązany z jednym stanowiskiem pracy, lecz jest zamontowany na urządzeniu, które można zadokować na różnych stanowiskach pracy. Również stół roboczy można szybko i elastycznie dopasować do różnych zadań: różne wymienne płyty umożliwiają tym samym kilkusekundowy czas przezbrajania. Stanowisko do montażu ręcznego można przekształcić w (częściowo) zautomatyzowaną produkcję w ciągu kilku sekund - nawet w przypadku produktów, dla których zakupienie specjalnie do tego celu maszyny nie jest opłacalne.

System montażu z bliska: poszczególne elementy są przechowywane w magazynku (po lewej), które są następnie wkładane przez robota do urządzenia łączącego. Zarówno magazynek, jak i urządzenie łączące są zamontowane na wyjmowanej płycie - oznacza to, że stację roboczą można przebudować w kilka sekund. Zmontowane produkty są umieszczane w miejscu na obrobione komponenty (z tyłu po prawej).

Pracownik ładuje odpowiednie urządzenie magazynkami, z których robot wyjmuje poszczególne komponenty. Magazyn komponentów to produkt wykonany na zamówienie z drukarki 3D. Ponadto robot w dużej mierze korzysta z tych samych urządzeń, z których korzystają pracownicy. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych wydatków i dodatkowych zakupów.

Szczegółowe informacje o rozwoju pomysłu

Pobierz już teraz bezpłatny raport i dowiedz się więcej o procesie powstania tego projektu i jego niezwykłych wynikach.

Między innymi, dowiesz się jak. . .

  • poprzez system montażu kooperacyjnego można również zaoszczędzić czas w logistyce i zmniejszyć ilość odpadów opakowaniowych.
  • możliwe było tuż po rozpoczęciu projektu wyprodukowanie pierwszej gotowej do sprzedaży partii przy wsparciu robota.
  • item zapewnił wysoki poziom akceptacji pracowników oraz to, jak poszczególni pracownicy postrzegają swoich "nowych kolegów".

Takie rozwiązanie może być również wdrożone w Twojej firmie!

"Każdy system stanowisk roboczych item może zostać rozbudowany o stację dokującą do systemu robotów współpracujących. Oznacza to, że może on być stosowany nie tylko w jak największej liczbie miejsc montażu w item, ale także umożliwia w przyszłości klientom wdrażanie i stosowanie podobnych rozwiązań opartych na produktach item".

item jest pionierem i światowym liderem na rynku systemów modułowych do zastosowań przemysłowych.

Doświadczenie

Od 1976 roku firma opracowuje i sprzedaje wysokiej jakości rozwiązania do budowy maszyn, urządzeń i instalacji.

Wybór i dostępność

Portfolio produktów obejmuje ponad 4000 wysokiej jakości komponentów, które są szybko dostępne dzięki naszej nowoczesnej logistyce.

Wszystko dla nowoczesnej produkcji

Z item zbudujesz regały, stanowiska pracy, ale również otrzymasz elementy do rozwiązań z zakresu automatyzacji i produkcji odchudzonej.

 

Wnikliwe spojrzenie na kompletny proces rozwoju

Dowiedz się w raporcie użytkownika, jak item planuje i rozwija system montażu robotów współpracujących, jak szczegółowo działa system i dlaczego podobne rozwiązanie może zainteresować Twoją firmę.